Posadzki cementowe w magazynie

Posadzki cementowe w magazynie

Nadeszła pora na rozwój firmy, a co za tym idzie – za wynajęciem magazynu. Wcześniej towar magazynowałam w domu i w garażu, bo nie było go tak dużo. Wiadomo, na początku nikt nie sprzedaje nie wiadomo ile towaru. Z czasem jednak sterty pudeł zaczęły mi przeszkadzać, a magazyn mogłam wynająć w przystępnej cenie, niedaleko mojego miejsca zamieszkania.

Posadzki odporne na uszkodzenia

cementowe posadzki samopoziomujące - WarszawaWłaściciel magazynu był bardzo sympatyczny i bez problemu można się z nim było dogadać. Wiedział w jakim stanie jest jego budynek, więc zawarliśmy umowę. Za wynajem tak dużego lokalu na pewno zapłaciłabym o wiele więcej, niż gdzie indziej. W zamian za obniżenie ceny miałam zrobić w magazynie nową posadzkę cementową. Stara była już cała popękana, a użytkowanie jej groziło niechybnym upadkiem. Na szczęście mój szwagier niedawno w swojej firmie robił wylewaną posadzkę i dał mi namiary na sprawdzone przedsiębiorstwo, które się tym zajmowało. Jeśli chodzi o cementowe posadzki samopoziomujące – Warszawa ma wiele do zaoferowania. Jednak ja szukałam firmy nie tylko solidnej i fachowej, ale także taniej. Dobrze że takie połączenie jest możliwe. Na początku trzeba było skuć starą posadzkę, by zająć się nową. Zajęło to sporo czasu, bo teren musiał być wyrównany, inaczej źle będzie się ,,układała” nowa posadzka. Potem było sprzątanie całości i panowie przeszli do pracy właściwej. Faktycznie, patrzyłam jak pracują i widziałam że taka posadzka równomiernie się ,,rozkłada”. Efekt końcowy również był w pełni zadowalający. Posadzki cementowe są przede wszystkim odporne na uszkodzenia. Duży ciężar, wózki widłowe, czy też ostre przedmioty nie spowodują odprysków i zarysowań. Dodatkowo posadzkę taką można odnawiać i szlifować, by nadać jej większej gładkości i odporności. Kolejna kwestia to fakt, iż posadzka cementowa nie ma łączeń. Nie ma fug, które się łatwo brudzą, pękają i osadzają się tam drobnoustroje. Myślę, że raz zrobiona posadzka cementowa wystarczy na wiele lat, a w razie czego moja sprawdzona firma przyjedzie i naprawi wszelkie ubytki.

Moim zdaniem w każdym magazynie powinny znajdować się posadzki cementowe. Na żywicznych pojawiałyby się przetarcia i rysy, kafle są zbyt śliskie, a wiadomo że drewno również nie wchodzi w grę. Cement jest niezawodny także dla przemysłu, niektórych sklepów. W dodatku wiele się na niego nie wydaje, a efekt jest odpowiedni. Tym sposobem mam dużą powierzchnię magazynową w promocyjnej cenie i zarówno ja, jak i właściciel magazynu jesteśmy zadowoleni z tej współpracy.

Posted by Krzysztof Szewczyk in Nieruchomości i budownictwo
Wydajna sprężarka powietrza

Wydajna sprężarka powietrza

W moim przydomowym warsztacie samochodowym zamierzałem zainwestować w końcu w jakąś sprężarkę powietrza, która na pewno przyda mi się do wielu celów. Początkowo zastanawiałem się jednak, co będziemy musieli zrobić, aby faktycznie kupić i co najważniejsze podłączyć sprężarkę w odpowiedni sposób, aby ta działała. Wiedziałem, że wielu moich znajomych będzie chciało do mnie przychodzić aby sprawdzić na przykład ciśnienie w oponach, ale nie tylko, gdyż jak pewnie sami wiecie sprężarka przydaje się do wielu różnych rzeczy.

Sprężarki powietrza do warsztatów

warsztatowa sprężarka powietrza 50lPoczątkowo zastanawiałem się nad tym, jak sprawdza się warsztatowa sprężarka powietrza. Moim zdaniem warto jest postawić na nieco większe objętości, na przykład 50l, co też sprawia, że nie będę musiał zmieniać sprężarki co jakiś czas na nowszy model, a ten na pewno mi wystarczy na dobre kilka lat. Początkowo zastanawiałem się nad tym tematem, czy wydajna warsztatowa sprężarka powietrza 50l będzie dla mnie wystarczająca, ale przecież przypomniałem sobie, że nie mam jakichś specjalnie większych wymagań. Oczywiście zależało mi na wysokiej wydajności, ale faktycznie warsztatowa sprężarka powietrza będzie sobie radzić idealnie. Taka objętość sprawdzi się świetnie. Kiedy podjechałem do sklepu aby zobaczyć, czy warsztatowa sprężarka powietrza jest dostępna i okazało się, że tak to od razu ją kupiłem. Nie zastanawiałem się za długo na miejscu gdyż wiedziałem, że sprężarka ta sprawdzi się bardzo dobrze, a objętość 50l będzie w zupełności wystarczająca. Oczywiście jeśli chodzi o wykorzystywanie sprężarek na co dzień, na pewno nie będzie to konieczne. Też nie chciałem jej za mocno eksploatować z tego względu, że było to urządzenie dość delikatne i na pewno nie wytrzymałoby kilkugodzinnej pracy. Trzeba jeszcze ją w odpowiedni sposób podłączyć, co też zamierzałem zrbić, więc tak naprawde jeszcze trochę pracy mnie czekało. Grunt, że posiadałem ją już w samochodzie i tylko została kwestia odpowiedniego podłączenia. Początkowo zastanawiałem się też, czy przyda mi się do innych czynności, jakie mam do wykonania i faktycznie jak przeczytałem w internecie urządzenie to jest bardzo uniwersalne.

Można zarówno pompować koła w samochodzie, jak i w rowerze. Przyda mi się sprężarka na pewno, zwłaszcza, że zamierzałem niedługo dla znajomych świadczyć pewne usługi z tym związane. Teraz na pewno praca będzie przebiegała znacznie sprawniej i faktycznie nie da się ukryć, że może za jakiś czas ze względu na moje zadowolenie z tego urządzenia będę chciał kupić coś większego.

Posted by Ryszard Dudek in Nieruchomości i budownictwo
Czy biologiczne oczyszczalnie ścieków są wytrzymałe?

Czy biologiczne oczyszczalnie ścieków są wytrzymałe?

Obecnie najnowocześniejsze są biologiczne oczyszczanie ścieków, które zostały wykonane z żywicy poliestrowej, która dodatkowo została wzmocniona włóknem szklanym. Z podobnego materiału budowane są również jachty, które pływają po morzach oraz oceanach. Jest to więc bardzo dobry materiał, ponieważ skoro jachty potrafią przetrwać trudne nawałnice oraz bardzo ostre żywo pomorskie po tym bardziej trwały będzie zbiornik wykonany z takiego tworzywa. Sam kształt biologicznych oczyszczalni został zaprojektowany, aby zapewnić dodatkowe wzmocnienie.

Na ile lat otrzymujemy gwarancję na oczyszczalnie?

eko biologiczne oczyszczalnie ścieków w PoznaniuNajlepsi producenci na rynku, którzy cenią swoje oczyszczalnie ścieków, dają klientom gwarancję nawet na 10 lat. Najczęściej jednak standardowo producenci udzielają gwarancji jedynie na 24 miesiące. Żeby dowiedzieć się, iż oczyszczalnie ścieków naprawdę działają, to specjalny zakładowy system kontroli jakości bada każdy etap produkcji takiej oczyszczalni. W ten sposób sprawdza się, czy oczyszczalnię naprawdę działają i czy spełniają wymagania Europejskiej normy zharmonizowane. Kiedy tylko przeprowadzone badania pozwolą na to, aby stwierdzić deklarowaną zgodność to możemy dokładnie przeczytać na pisemnym dokumencie, iż wyroby te są skuteczne w działaniu. Dostajemy więc pisemną umowę na działanie oczyszczalni, którą instalujemy. Najpopularniejsze stały się obecnie eko biologiczne oczyszczalnie ścieków w Poznaniu. Takie oczyszczalnie są bardzo dobrym rozwiązaniem, ponieważ nie tylko są przyjazne dla środowiska, ale również mogą być zamontowane pod pierwszym ciągiem komunikacyjnym. W ten sposób można również zainstalować oczyszczalnie ścieków pod wjazdem do garażu albo pod parkingiem. W niektórych przypadkach oczyszczalnie ścieków będą potrzebowały dodatkowych wzmocnień. Najlepiej jest przed instalacją oczyszczalni ścieków dokładnie doradzić się specjalisty, który zajmuje się montażem takich urządzeń. W ten sposób będziemy mieć pewność, że dana oczyszczalnia ścieków będzie dla nas pracować przez wiele lat bez żadnych awarii i usterek.

Czy można przenieść już zamontowaną oczyszczalnie ścieków? Oczywiście nie jest żadnym problemem przeniesienie oczyszczalni ścieków w inne miejsce, ale będziemy tam musieli dokonać odpowiednich nowych wykopów i spełnić ogólne warunki do montażu oczyszczalni ścieków. Najczęściej takie warunki ustala prawo budowlane oraz prawo wodne. Decydując się na usługi profesjonalnej firmy montujące i oczyszczalnie będziemy mieli pewność, że pracownicy pomogą nam spełnić te warunki.

Posted by Wiesław Marciniak in Nieruchomości i budownictwo
Dywaniki do nowych i starych aut

Dywaniki do nowych i starych aut

Moje dywaniki samochodowe wydawały się już na tyle zniszczone, że faktycznie muszę je jak najszybciej wymienić. Nie mogłem patrzeć na to, jak faktycznie codziennie moje auto brudziło się tak jak nigdy i to wszystko tylko dlatego, że nie do końca moje dywaniki już spełniały swoją rolę. Dlatego właśnie przede wszystkim zamierzałem zainwestować w nowe prosto ze sklepu dywaniki samochodowe, które z całą pewnością sprawdzą się bardzo dobrze.

Dywaniki samochodowe w niskiej cenie

trwałe dywaniki gumowe jeep compassOczywiście – dywaników samochodowych raczej nie widać na co dzień, wszak ma się je ciągle pod stopami. Czasem dywaniki samochodowe jednak rzucają się w oczy. W większości przypadków mogłem takie dywaniki kupić przez internet. Zaprosiłem jednak znajomego do siebie, który był bardzo obeznany w temacie i faktycznie nie trzeba było specjalnie się starać – sklepów było całe multum. Nie wiedziałem nawet, na jakie dywaniki się zdecydować, ale co najważniejsze nie wiedziałem, w którym sklepie finalnie dokonać zakupu. Interesowały mnie przede wszystkim pasujące trwałe dywaniki gumowe jeep compass, które wiadomo odgrywają bardzo dużą rolę na co dzień. Na pewno znajomy powiedział mi, że warto wybierać sklepy internetowe z dywanikami grawerujące darmową dostwe, cz yteż darmowe zwroty. Nie wiedziałem, czy poradzę sobie z wyborem miejsca na zakupy, ale znajomy na drugi raz jak przyszedł wskazał mi nie tylko sklepy, ale nawet poszczególne dywaniki samochodowe tak, abym faktycznie nie przejmował się już niczym. Wiedziałem, że prędzej czy później będę zainteresowany dywanikami z najwyższej półki. Ten dywanik co miałem obecnie był bardzo tani, może dlatego też wytrzymał jedynie parę miesięcy. Podobno – gdyż tak słyszałem od swoich znajomych te najlepszej jakości dywaniki samochodowe wytrzymują praktycznie bez żadnych oznak zniszczenia dobrych kilka lat. Na pewno chciałem dywaniki gumowe, które w mojej ocenie nie dość, że wyglądały o wiele lepiej, to jeszcze pasowały i lepiej się układały w samochodzie. Dlatego też nie zamierzałem dłużej czekać z wyborem i zwlekać. W końcu moje auto robiło się coraz bardziej zabrudzone od środka i wszystko przez to, że nie posiadam żadnych dywaników.

Dlatego też podszedłem do tego tematu w bardzo racjonalny sposób. Chciałem, aby faktycznie wszystkie dywaniki, które wybiorę były nie tylko dobrej jakości, ale i dopasowane. Cena trochę zeszła na dalszy tor. Nie wszystko co jest tanie musi być dobrej jakości, a ja zamierzałem kupić raz a porządnie, dlatego raczej unikałem tych najtańszych produktów na rynku, które też oglądałem.

Posted by Łukasz in Transport i motoryzacja
Automatyka sposobem na wyższe zyski

Automatyka sposobem na wyższe zyski

W przedsiębiorstwach produkcyjnych coraz większa waga jest przykładana do modernizacji parku maszynowego w zakładzie. Jest to spowodowane kilkoma aspektami. Pierwszym z nich są przepisy krajowe oraz międzynarodowe dotyczące zmniejszenia zużycia energii w zakładach. Jest to spowodowane zbyt dużym zapotrzebowaniem energetycznym poszczególnych państw, które przekłada się na konieczność budowy nowych bloków energetycznych.

Zastosowania nowoczesnych układów sterowania

układy automatykiTe z kolei są przeważnie zasilane paliwami stałymi takimi jak węgiel kamienny czy brunatny co prowadzi do zwiększonej emisji szkodliwych substancji do atmosfery. Drugim aspektem jest zwiększająca się konkurencja. Inwestycje w park maszynowy pozwalają zwiększyć produkcję przy jednoczesnej optymalizacji kosztów co sprawia, że przedsiębiorstwo staje się bardziej konkurencyjne. Ostatnim aspektem są koszty prowadzenia działalności. W wyniku modernizacji sposobów sterowania maszyn czy zakupu nowych modeli istnieje możliwość znacznego obniżenia kosztów prowadzenia działalności. Wszystkie powyżej wymienione aspekty można wdrożyć w życie stosując w przedsiębiorstwach układy automatyki, które zapewniają wzrost wydajności procesu przy jednoczesnym spadku jego kosztów. Nowoczesne fabryki są naszpikowane układami automatyki, które działają w oparciu o sterowniki programowalne oraz roboty przemysłowe. Pozwala to w znaczącym stopniu poprawić wyniku zakładu produkcyjnego jeśli chodzi o ilość wytwarzanych wyrobów. Drugą zaletą jest możliwość przesunięcia pracowników do innych zadań. Niektóre czynności mogą być realizowane przez roboty. Z reguły są to czynności powtarzalne, które u człowieka wywołują znużenie poprzez monotonność. W wyniku tego spada wydajność pracownika. Układy automatyki mają dużą przewagę nad pracownikiem fizycznym. Nie potrzebują one żadnego odpoczynku, mogą funkcjonować praktycznie przez całą dobę i nigdy nie potrzebują chorobowego czy wolnego. Jednak nie są one bezawaryjne. Często awaria robota przemysłowego jest w stanie unieruchomić całą linię technologiczną co prowadzi do dużych strat finansowych. Jak widać układy automatyki posiadają wiele zalet jednak nie są one idealne i niezawodne.

W związku z tym inwestor chcący dokonać modernizacji lub unowocześnienia linii w swoim zakładzie powinien przeanalizować wszystkie dostępne opcje oraz przekalkulować czy inwestycja w danego robota ma sens. Często bowiem okazuje się, że koszty inwestycyjne są niewspółmierne do osiąganych zysków. Robota przemysłowego należy bowiem w odpowiedni sposób wdrożyć do realizacji procesu co wcale nie jest proste. W tym celu niezbędna jest specjalistyczna wiedza, którą powinni dysponować pracownicy kadry inżynierskiej.

Posted by Marek Duda in Elektronika / Technologia
Gdzie kupić ładowarkę Yamaha?

Gdzie kupić ładowarkę Yamaha?

Jeżeli mamy w planie zakup roweru elektrycznego, trzeba się do tego solidnie przygotować i wyposażyć w niezbędne dodatki i osprzęt. Są one niezbędne jeśli marzy nam się bezawaryjna eksploatacja naszego elektrycznego jednośladu. Rowery elektryczny praktycznie w niczym, oprócz konstrukcji, nie przypomina standardowego roweru. 

Solidne ładowarki do rowerów Yamahy 

solidna ładowarka do roweru yamahaRowery elektryczne to naprawdę porządny i dlatego drogi, sprzęt. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych, te rowery spokojnie mogą konkurować do miana jednośladów przyszłości. Podstawowym i koniecznym elementem roweru elektrycznego jest oczywiście silnik. Z reguły jest umieszczany centralnie, ale bywają metody, że silnik montowany jest w ramie. Bateria jest umieszczona na poprzecznej ramie roweru, mniej więcej w środkowej części. Żeby rower elektryczny był w pełni funkcjonalny, bateria musi mieć bardzo dużą pojemność. I tak właśnie jest w przypadku rowerów Yamaha. Dzięki swojej pojemności umożliwia przejechanie do stu kilometrów na jednym ładowaniu. To bardzo dużo w porównaniu do rowerów konkurencyjnych firm. Jednak jeżeli mówimy o baterii to niezbędnym jest wspomnienie o ładowarce. To bardzo ważny element wyposażenia każdego elektrycznego cyklisty. Nie może to być sprzęt byle jaki, o podróbkach z Azji nie wspominając. Tylko solidna ładowarka do roweru Yamaha jest w stanie sprostać naszym oczekiwaniom. Tylko ona zagwarantuje nam, że ładowanie będzie efektywne i ekonomiczne. Ładowarki – podróbki to nie tylko komponenty niewiadomego pochodzenia, ale również pożeracze energii elektrycznej. To sprzęt, który nie jest wart naszej uwagi, ani pieniędzy. Tylko oryginalna ładowarka Yamaha jest gwarancją poprawnego działania baterii. Od tego uzależniona jest też jej żywotność, która zwykle wystarcza na około kilka tysięcy ładowań. Dobrą ładowarkę do roweru elektrycznego od Yamahy znajdziemy w zróżnicowanych cenach, jednak optymalna cena za taki sprzęt to kwota do siedmiuset złotych. Solidne ładowarki mają to do siebie, że nie są podatne na uszkodzenia mechaniczne tak bardzo, jak ładowarki konkurencji. 

Dobra ładowarka elektryczna to niemały wydatek, ale jeżeli weźmiemy pod uwagę, że rower elektryczny to koszt niemalże dwudziestu tysięcy złotych, to koszt ładowarki, nie wydaje się imponujący. Drogi sprzęt, wymaga nietaniego osprzętu, ale jakość i dbałość o wykonanie musi mieć swoją cenę. Szczególnie, że rower elektryczny to naprawdę szczyt myśli technologicznej i modyfikacje tego jednośladu, na pewno będą pierwowzorem dla pojazdów przyszłości tego typu.

Posted by Edward Skoczek in Sport i rekreacja